Běh cyklostezkou 7.4.2018

Veliké díky Honzovi Šafránkovi za videa.

Video z dětských závodu                       Video z hlavního závodu

Druhý den po závodě se díváme z okna do deštivého rána a máme dobrý pocit ze slunečného třetího Běhu cyklostezkou.

Kolem oběda se začínal areál plnit prvními závodníky a fanoušky.

Zaregistrovali jsme 81 dětí, které byly rozděleny do čtyř věkových kategorií.

Ve 13 hodin světelský místostarosta pan Josef Hnik odstartoval ty nejmenší.

Jak je vidět na fotkách, bojovalo se o první pozice už hned po startu.

Postupně se vystřídaly všechny zbývající kategorie.

Toto jsou vítězové dětských závodů. Škoda že se nezúčastnil žádný ze starších chlapců.

Kategorie 4-6 let

Kategorie 7-9 let

Kategorie 10-12 let

Dívky 13-15 let

Výsledky dětí naleznete zde.

Během dětských závodu už probíhala registrace do hlavního závodu v plném proudu.

Přesně v 15 hodin starosta Světlé pan Jan Tourek vyslal na 5,2 km dlouhou trať 118 závodníků.

Uplynulo 17 minut a 16 vteřin a pomyslnou cílovou pásku proťal Kuba Exner.

Tímto časem překonal o 15 vteřin svůj loňský rekord trati a získal tak pro letošek opět cenu starosty města.

Postupně do cíle doběhli v pořádku všichni zbývající závodníci a na stupních vítězů to vypadalo následovně.

Ocenili jsme i nejstaršího borce a nejmladší účastníky závodu.

Na závěr jsme vylosovali bohatou tombolu od našich sponzorů.

Děkujeme všem účastníkům závodu, bez kterých by se závod nemohl uskutečnit.

Dále děkujeme divákům, kteří vytvořili příjemnou atmosféru a všem těm, co nám se závodem pomáhali.

Tomášovi Roseckému za organizační pomoc, Aleši Vopěnkovi za občerstvení, Ivo Domkářovi za skvělé ozvučení a pořadatelům Sázavafestu o zpestření naší akce.

Děkujeme Tenisovému oddílu za krásné zázemí pro náš závod.

Dále městu Světlá nad Sázavou, Sportovnímu centru Pešinky, TBS Světlá nad Sázavou a Městské policii.

A v neposlední řadě hlavně všem našim sponzorům, kteří byli ochotni nám na akci přispět.