Pečecká desítka

Pečky jsou město s více než 4000 obyvatel, ležící asi 15 km severozápadně od Kolína. Jistě jsme v minulosti všichni při cestě vlakem do Prahy Pečkami projížděli, ale asi by nás nenapadlo zde vystoupit.

V sobotu 14.3.2015 tomu ale bylo jinak. Důvodem byl běžecký závod Pečecká desítka 2015, kterého se zúčastnili členové AZ týmu SnS: Pavlína, Monika, Pavlové, Radek, Alena a Jindra.

Letmým pohledem do historie závodu zjistíme, že letošní ročník byl již 36. v pořadí a že účastníci prvního ročníku v roce 1980, kterých bylo 8, měli určitě více místa na startu, než borci letos. :-)

 

Od roku 2003 je pravidelným účastníkem tohoto závodu i náš člen Jarda P. Letos mu bohužel zranění znemožnilo start, ale byl to právě on, kdo nabídl svůj" osobák" z roku 2009 - čas 44:11 k překonání, přičemž  pro ty co uspějí, byla přislíbena i motivační odměna.

Jedna společná před startem.

Asi takto to vypadá v závodě, kde běží přes 1100 závodníků.

Součástí závodu byla i soutěž týmů. Tým tvořili 4 závodníci alespoň s jednou ženou. Náš AZ tým skončil na slušném 14-tém místě.

Pravdou je, že do výsledkové listiny jsme žádnou velkou díru neudělali, přesto přípitek na úspěchy v dalších závodech při cestě domů byl na místě.

Závod jsme si opět všichni užili a protože Jardův "osobák" nebyl překonán, máme o důvod více se do Peček za rok vrátit.