Běh na Blaník


V sobotu 17.1.2015, tedy přesně týden po medailovém úspěchu v Chotěboři se konal 41. ročník zimního běhu na Blaník. Zaběhnout si svůj první 10-ti kilometrový závod se rozhodla Alena a prověřit své fyzické síly v půlmaratonu Jarda a Jindra.

Tento závod je výkonnostně jak se říká jiný "level" než Chotěboř a tak nám šlo hlavně o získávání zkušeností a závod si užít. Na startu 489 závodníků a pomýšlet na rozšíření sbírky medailí pro tým bylo utopií.

To jsme ale zapoměli že máme v týmu Aju. Povzbuzena úspěchem v Chotěboři a tréninky posílená fyzička ji dovolila vystupňovat tempo hlavně ve druhé části 10-ti km závodu, kde předbíhala jednoho závodníka za druhým a její čas v cíli 55:30 byl příslibem dobrého umístění. Po chvilce nejistoty a čekání nakonec skvělé 3-tí místo.

Jarda a Jindra se z půlmaratonu vrátili také z dobrým pocitem, že do toho dali vše co mohli a myslím, že ani výsledkově se v závodě neztratili.

Závěrem ještě gratulujeme našim spolucestujícím - Catusákům Jirkovi Beránkovi, Frantovi Tichému, Jirkovi Juřičkovi a Petru Miláčkovi z Ledče k dosaženým výsledkům, jak je vidět z výsledkové listiny, tito borci atakovali nejvyšší mety.

Myslím, že se zase za rok do Vlašimi rádi vrátíme a pokud by to náhodou nemělo být pro medaile, tak alespoň pro větrníky z místní cukrárny.

Ty rozhodně stály za to ne?