Author 50 Český ráj

"Padesátikilometrový okruh s převýšením 655 m vedený chráněnou oblastí Českého ráje v malebných lokalitách kolem hradu Kosti, zříceniny Trosek, rybníka Vidlák, zámku Hrubé Skály, Příhraz, rybníka Žabakoru, skalního masivu Drábských Světniček, zříceniny hradu Valečova a kráteru Mužský." To je stručná charakteristika trasy závodu Author 50 Český ráj konaného 18.4.2015.

A tak v chladném sobotním ránu vyrazila dvě auta s šesti závodníky a jedním členem realizačního týmu za "krásami" výše zmíněného Českého ráje.

Po dojezdu na místo následuje předzávodní příprava.

    

A rychle na start zaujmout výhodné pozice.

Tento report píšu prvně a doufám že ne naposledy, jako účastník závodu. Jednalo se o můj první závod a tak mi dovolte podělit se o mé pocity. Je úplně fantastické být součástí 1500 členného peletonu, který čeká na pokyn startéra. Tak jak ubývá čas zbývající do startu, stoupá napětí, přibývá nervozita a zvyšuje se tepová frekvence. Tyto příznaky však mizí jak mávnutím kouzelného proutku v okamžiku, kdy peleton šlápne do pedálů a závod se rozjede. 

V úvodu závodu si připadám jak ve zrychleném filmu. Škoda jen, že zrychlení jsou všichni co mě předjíždějí. Že se závod jede v krásném prostředí částečně vnímám, ale na kochání a obdivování siluet hradů to není. Kolem dvacátého kilometru zjištuji, že tréninky naježděné kolem našeho Melechova začínají pracovat v můj prospěch. Utvrzuji se, že horší kopec než Pinkasák či Zahrádky, mě na trase nečekají a tak více zabírám a závod si opravdu užívám. Po dvou a půl hodinách protínám pomyslnou cílovou pásku a těším se na sekanou u stánku, kde už všichni moji kolegové z AZ týmu hodují.

Závod jsme si všichni naplno užili, splnili jsme si své cíle, těšíme se na další ročník na kterém si Jindra vyjel start v kategorii Elite a ostatní se pokusí překonat své vysoce nastavené laťky. Závěrem děkujeme p.Vítové za to jak bylo o nás v prostoru startu i cíle postaráno.

Přikládám vybrané fotky z trati.

a videa z cíle

        

Výsledky         Další fotky

 

Pro úplnost ještě uvedeme další víkendový závod v běhu, doneslo se k nám z Hrádku u Třebíče, že naše Lída opět zlatila a posíláme ji velkou gratulaci ke skvělému výkonu.

Výsledky        Další fotky

 

autor článku Jindra st.